"Дунав 8806" победи "Левски"

Снимка: sxc.hu

Драматична победа с една решаваща точка извоюваха дунавки в двубоя си с отбора на "Левски", София. Успешните наказателни удари, реализирани от Кристина Сантяго, секунди преди края на мача, осигуриха победата на "Дунав 8806" със 76:77 (17:20 – 26:12 – 17:21 – 16:24).

За отбора на Георги Божков стартовата петица беше в състав: Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Аманда Джонсън, Кристина Сантяго и Мерике Андерсон. За "Левски" стартираха: Шарел Алън, Даниела Петева, Виктория Стойчева, Христина Иванова, Емилия Янчева.

"Сините феи" започнаха срещата чудесно и поведоха с 11 точки на домакините 13:2, но последва силна серия от 8 точки за "Левски" и резултатът стана 10:13 за гостите. Преднината на русенки беше стопена с още една серия от 12 точки при 17:20 за "Дунав 8806", което оформи резултата на 29:20 в полза на домакините или 43:32 след края на втората част.

След почивката момичетата на старши-треньора Георги Божков се върнаха в мача и с 10 поредни точки догониха "Левски", като значително намалиха изоставането си.

Последните драматични секунди на мача бяха решаващи и при резултат 76:73 за домакините, Кристина Сантяго осигури победата на дунавки с изпълнението на наказателни удари. Шарел Алън имаше 6 секунди да атакува коша, но не успя да вкара. Така се стигна до крайното 76:77 и "сините феи" извоюваха седмата си победа в НБЛ и си запазиха второто място в класирането.

Домакините се представиха много добре от тройката, като реализираха 8 от 17 опита за 47%, докато русенки успяха да вкарат само една тройка ( 13% – при 1 от 8).

31 точки записа Кристина и направи "дабъл дабъл" с 11 борби. Аманда Джонсън отбеляза 14 точки и 8 борби, а Маргарита Илиева добави към своя актив 10 точки.

За "Левски" Даниела Петева вкара 23 точки, а 14 добави Шарел Алън.

На 14 декември "Дунав 8806" ще посрещне отбора на "Хасково 2012" в зала "Дунав" от 18.30 часа.

Източник: БК "Дунав 8806"