"Етър 1924" - "Пирин" - 2:2

Снимка: Булфото

Равен мач постигна великотърновският "Етър" при гостуването си на "Пирин" Гоце Делчев . Двобоят от 19-ия кръг от "А" група след продължението завърши 2:2.

За пръв път с "виолетовите" бе финландецът Патрик Рикама, а като титуляр и афганистанецът Файсал Шейесте. За пръв път в стартовия състав има само двама българи – Любомир Любенов и Саидходжа, а като резерва бе записан и Ивайло Русев.

Така стартовият състав на "Етър 1924” бе: 1. Филипович 21. Циенциала 2. Рикама 3. Рисхолт 4. Хримович 5. Кастелана 8. Илмаз 6. Махамат 11. Любенов 7. Шайесте 9. Саидходжа

Резерви: 32. Бак 18. Рибейро 20. Карлсон 15. Ив. Русев 17. Сесай 14. Мехмет 10. Фей

Първият гол падна в 21 минута с центриране на Любенов от ъглов удар и норвежецът Кай Рисхолт с глава отбеляза за "Етър 1924″. С две попадения на Хазуров и Алба домакините обърнаха резултата във второто полувреме.

Крайното 2:2 бе постигнато в последните секунди на мача с удар на Карлсон.