"Литекс" победи "Ботев" (Пловдив) безапелационно

Мачът между двата тима бе последната проверка преди първата предварителна среща за влизане в Шампионската лига

Снимка: Булфото
Повече за:

С 3:0 над "Ботев" (Пловдив) се наложи "Литекс" в контролна среща вчера на градския стадион в Ловеч. Влезлият в "Б" група тим на "Ботев" предложи сериозен отпор, който бе и последната проверка на ловчанлии преди старта на Шампионската лига в Черна гора след седмица.

Влизането в игра на всички резерви позволи на двамата наставници Любослав Пенев и Петър Хубчев да ги преценят в реални условия. Въпреки нелошия мач обаче, чистите голови положения не бяха много.

Първото полувреме приключи 1:0 с далечен шут на Георги Миланов в 30-тата минута. Мирасема и Светослав Тодоров вкараха още два гола във вратата на "Ботев" през втората част, с което оформиха крайния резултат.