"Лудогорец" би с 4:0 "Етър"

ФК "Етър"

В мач от 11-ия кръг на "А” група шампионът "Лудогорец" би с 4:0 "Етър". Двубоят се игра при отлични условия и организация на "Лудогорец Арена” в Разград, но не донесе нищо добро за "виолетовите”.

"Етър” за пореден път излезе в различен състав като този път десен бек бе новото попълнение Тико, а ляв бек Атанасов. "Виолетовите” действаха в система 4-1-4-1, като пред Гаджалов и Макенджиев беше само Николай Петров, пред него Такак и Хикмет, ляв халф Нери, десен Садула, а на върха на атаката бе Пивати.

12 минута – 1:0 за "Лудогорец”. Опасен пробив през проблемната за етърци лява зона на защитата завършва с гол на Мирослав Иванов.

32 минута – 2:0. Центриране отдясно от фаул и Моци с глава удвоява резултата.

54 минута – 3:0. Защитата отново изпуска отдясно Иван Стоянов, който центрира пред вратата към Кишада и той с лекота праща топката в мрежата.

87 минута – 4:0 за "Лудогорец”. Поредното центриране отдясно и Димо Бакалов с глава прави 4:0.

След загубата при вчерашния мач "Етър" е на 15-та позиция в класирането със 7 точки.

"Етър": В. Димитров, Тико Месина, Гаджалов, Макенджиев, Атанасов, Н. Петров – к., Садула, Такак (62 Байдаков), Хикмет, Нери (46 Махамат), Пивати (77 Николаев).