Вход | Регистрация

Българин зае второ място на супермаратона "Шри Чинмой" в САЩ

23-годишният ловчанлия участва за първи път в престижната надпревара

Българин зае второ място на супермаратона "Шри Чинмой" в САЩ

Андрей Стефанов от Ловеч спечели без конкуренция второто място в супермаратона "Шри Чинмой", който се прове за пореден път в САЩ. За 10 дни амбициозният българин пробяга разстоянието от 654 мили, с 24 по-малко от руския победител Юри Тростенюк.

23-годишният мъж участва за първи път в престижния маратон. Той бе най-младият в тежката надпревара и мери силите си с 23 състезатели от 17 страни.

Андрей учи фармация в Пловдив и се подготви за надпреварата зад океана под наставничеството на треньора Иван Гарабитов. В сайта на маратона за българина са написани само суперлативи. Другите участници го определят като целеустремен, физически много издръжлив, пестящ енергията си.

Супермаратонът "Шри Чинмой" е с 16-годишна история. Той се провежда в панорамен парк до езерото "Мийдоу" край Ню Йорк. В него се включват хора, които искат да постигнат себенадминаване - да надхвърлят тавана на възможностите на организма. Няколко пъти в годината се провеждат турнири по бягания, много по-дълги от класическия маратон (42,195 км). Веднъж годишно се прави и супербягането на 3100 мили (4987,9 км).



Източник: Ловеч Прес
Докладвай за нередност в статията
Добави коментар