Волейболистите ни се завърнаха от Аржентина

Снимка: Bulphoto

Националният отбор на България по волейбол се завърна от финалите на Световната лига в Аржентина вчера. Националите ни успяха да всемат за пети пореден път медал и отново се класираха на четвърто място.

В малкия финал загубихме от Италия с 2:3 гейма. В първия гейм от сблъсъка момчетата ни бяха по-добри и поведоха с 1:0. Във втория италианците успяха да натрупат преднина в оспорван двубой и изравниха резултата. Третият гейм отново бе спечелен от Италия. В четвъртия българите успяха да вкарат мача в тайбрек. За съжаление отборът не успя да издържи на напрежението в последния решаващ момент и италианците извоюваха победоносния гейм.

Това е втората поредна година, в която България губи от Италия. Миналата година в Лондон нашите се разделиха с третото място срещу същия тим.

След малко повече от месец предстои Европейското първенство, където волейболистите ни ще опитат да надвият своите съперници в серия от зрелищни двубои.