Големият финал!

Въпреки че в груповата фаза Италия и Испания завършиха наравно, днес победител трябва да има

Снимка: sxc.hu

Ето, че още едно Европейско първенство по футбол е към своя край. Остава само още един мач и то какъв - Испания, настоящият Европейски и Световен шампион срещу Италия, отбор, който все още е жаден за победи.

Епичната битка ще се разиграе тази вечер и започва точно в 21:45 часа на Олимпийския стадион в Киев. Главен съдия на срещата пък ще бъде португалецът Педро Поренса.

Двата отбора вече се срещнаха в груповата фаза на Евро 2012, като премериха сили още в първия си мач в група "С". Победител в този мач не беше излъчен, завършвайки 1:1 с голове на Антонио Ди Натале в 60-ата и Сеск Фабрегас в 64-ата минута.

Испания няма записана загуба на Европейско първенство, от 2004 година насам. Последният екзекутор на Ла Фурия беше Португалия. На това първенство, статистиката отново е положителна. Испания има 3 победи и 2 равенства. А от мача срещи Италия и вратата на Икер Касияс е "суха" вече 419 минути. Испанският вратар е само на 75 минути от рекорда на Дино Джоф за най-много минути без допуснат гол на европейско първенство.

Италия също не е допуснала загуба на първенството, като статистиката е същата, като тази на Испания - 3 победи и 2 равенства. Отборът показва много добри резултати, откакто е под ръководството на Чезаре Прандели. В 15 официални мача "адзурите" имат 10 успеха и 5 равенства, като все още не са претърпявали загуба.

Победител, обаче, трябва да има, дори ако се наложи той да бъде определен с продължения или дори с дузпи. Кой ще бъде той? Отговорът ще стане ясен днес!

___________________________________________________________________________________