Две златни отличия за търновски ориентировачи

Състезателите от клуба по спортно ориентиране "Браун Тим" се представиха успешно за купа "Сливен"

Снимка: Булфото

Два златни медала спечелиха търновските ориентировачи от "Браун Тим". Калин Пенчев и Елка Димитрова заеха призовите места в състезанието за купа "Сливен", провело се в местността Дълги поляни между селата Ичера и Градец.

В тридневния турнир се направиха стартове на спринт, средна и къса дистанция, като и в трите треньорът на "Браун Тим" Калин Пенчев излезе на първо място при мъжете - 21 Б. Сребърното отличие в същата група взе съотборникът му Марин Марков.

В крайното класиране Елка Димитрова е със златен медал в категорията жени - 21 Б, а съотборничката й Стефания Димитрова се нареди трета на къса дистанция при жени-21 елит, но остана четвърта в общото класиране.

Димитър Димитров и Петя Димитрова се класираха съответно на второ и на трето място в категориите мъже и жени - 45.

В организираното от клуб "Сини камъни" състезание по спортно ориентиране взеха участие 250 спортисти от цялата страна.

Източник: Вестник "Борба"