Елитна футболна група мъже и юноши младша възраст, II кръг

Снимка: sxc.hu

"Чумерна” – "Янтра” (П. Тр.) 0:3

С пропуск на Иван Иванов започна футболната среща на ФК "Чумерна" с ФК "Янтра" (П. Тр.) в Елена.

Нападателят на гостите от П. Тръмбеш излезе сам срещу Петко Ганчев, но би над гредата. В 15-ата минута Цецо Малаков от състава на "Чумерна" бе изведен от Никола Костов и разтърси мрежата, но от външната страна на вратата, бранена от "Янтра".

Стражът на гостите Димитър Генчев се намеси добре в 27-ата минута, когато отрази хубав удар от фал на Георги Донев. 180 секунди по-късно блесна и Петко Ганчев, отразил шут на Мирослав Антонов. Вратарят на еленчани бе на мястото си и малко преди почивката, когато спаси удар на откъсналия се Кристиян Костадинов. Опитният страж обаче бе преодолян в 54-тата минута, в която защитата пред него сбърка грубо и Кристиян Костадинов вкара за 0:1.

В 61-вата минута Мирослав Митков си отбеляза автогол и везните се наклониха към гостите. Мачът можеше да тръгне в друга посока, но вратарят на тръмбешчани спаси силен удар на Георги Донев в 75-ата минута. Десетина по-късно Кристиян Костадинов сложи окончателно точка на спора с далечен изстрел.

При юношите "Чумерна" спечели с 5:1.

Източник: Вестник "Борба"