Левски не допусна изненада срещу Монтана в Ловеч

Отборът на Левски победи без особени проблеми аутсайдера в първенството Монтана с 3:1 на Градския стадион в Ловеч. Вторият в класирането столичен тим се доближи на три точки от лидера Лудогорец след този успех.

Божидар Краев откри резултата в 32-ата минута, а в 41-ата Костадин Дяков възстанови равенството. В 60-ата минута Димитър Пиргов отново вдигна на крака агитката на Левски, след като отбеляза много красив гол със странична ножица. В оставащото време Монтана не създаде реални възможности за изравняване, а в 91-ата минута Илиан Мицански отблизо простреля вратата на "домакините" и сложи край на спора. Лудогорец води в класирането с 37 точки, Левски има три по-малко, на трета позиция е ЦСКА-София е 24 т. Монтана е на последното 14-о място с осем точки. В следващия кръг Левски посреща Локомотив Пловдив, а Монтана играе с Черно море. /БГНЕС