"Тетевен Волей" пише история

"Тетевен Волей" е новият лидер във Висшата лига на НВЛ Бачково след изиграването на мачовете от осмия кръг, съобщават от Община Тетевен. Пред около 350 верни свои фенове волейболистите изковаха чиста победа над доскорошния член на елита "Виктория Волей" (Пловдив) с 3:0 (25:22, 25:17, 26:24).

Домакините успяха да обърнат резултата в първия гейм, след като пловдивчани бяха натрупали първоначален аванс от 6:2. Във втората част тетевенци доминираха от самото начало и я спечелиха с убедителен резултат. В третата пловдивчани потърсиха път към обрата, като натиснаха с начален удар. Волейболистите на Петър Костадинов дръпнаха напред и авансът им стигна до 6 точки при 13:7. В крайна сметка те стигнаха и до геймбол, но след 24:23 за "Виктория Волей" по-здрави се оказаха нервите на домакините, които затвориха гейма при 26:24 и мача при 3:0.

Така "Тетевен Волей" вече има 18 точки от шест победи и една загуба и са с две точки пред досегашния водач "Миньор" (Перник). "Виктория Волей" пък застана на шеста позиция с 9 точки от три победи и четири загуби.