Търновецът Здравко Попов е шампион по бокс при юношите

16-годишният Здравко е с шансове за добра изява на Европейското по бокс през юни

Снимка: sxc.hu

16-годишният боксьор Здравко Попов стана шампион на България при юноши младша възраст. Държавният лично-отборен шампионат се състоя в зала "Скаптопара" в Благоевград, където се съревноваваха 130 състезатели от 36 боксови клуба в страната.

Великотърновецът от БК "Ивайло - 99" победи трима от съперниците си в кат. до 60 кг. - Мартин Митков от "Локомотив” (Русе), Вардан Саруханян от "Славия" и Евгени Тодоров от "Левски".

"Здравко спечели златни медали и от двата кръга на държавното първенство. Той се утвърди като национал в неговата възраст и заслужи участие на европейското в София", заяви треньорът в БК "Ивайло-99” Евгени Донев. Европейското първенство ще се проведе на 22 юни, а преди това шампионът при юношите ще бъде на лагер и турнир в Баку, Азербайджан.

Треньорът съобщи още, че през тази седмица петима боксьори на "Ивайло-99” ще участват в Държавното лично-отборно първенство за старша възраст в Габрово, което ще протече в първи и втори кръг. Евгени Донев очаква изрази надежда, че поне двама от състезателите му ще спечелят злато там.

___________________________________________________________________________________

Източник: Велико Търново Спорт