ФК "Етър-24" спечели с 2:1 срещу "Сливен"

Трудната победа даде самочувствие на лидер на "виолетовите"

Снимка: Север.бг

Победа с 2:1 извоюва ФК "Етър-24" при гостуването на "Сливен". Това прави етърци лидери в класирането.

Резултатът бе открит от гостите в 23-та минута с попадение на Георги Какалов. Малко преди края на полувремето "виолетовите" центрираха и отново Какалов бе точен във вратата.

В 50- ата минута игралият през есента за "Етър- 24” юноша на "Берое” Мартин Райнов намали на 1:2 от пряк свободен удар и върна новия си отбор в мача.

Наставникът Господинов извади от игра Какалов, заради болки в коляното и атаките на етърци се разредиха. В 60-та минути при стълкновение Станкев също пострада и се наложи и неговото отсраняване от игра. Макар и трудна, победата над "Сливен" повдигна самочувствието на великотърновския тим.

На 24 март "Етър-24" ще е домакин на "Ботев" /Пловдив/.

"Етър-24": Цанков, Битсенду, Томаш, Русев,Йорданов, Димов, Н. Петров, Станкев (67 Русков), Идриси (85 Кямил), Какалов (52Господинов), Т. Колев.