“КВК Габрово” разби “Монтана” и взе реванш

Отборът на "КВК Габрово” победи гостуващия "Монтана” с успех 3:1. Така успя да вземе реванш, след като загуби от същия съперник преди няколко дни на четвъртфинала от турнира за Купа България по волейбол.

Габровци доминираха през по-голяма част от двубоя, като единствено във втората част изпуснаха за кратко инициативата и загубиха гейма. Това обаче не се отрази в играта им. Заслужено спечелиха следващите две части, осигурявайки си победата.

Следващият мач на габровските волейболисти е срещу "Арда". Той ще се играе на 19 февруари в Кърджали, а на 21февруари в зала "Орловец" в Габрово гостува "Дунав".

"КВК Габрово” продължават да са на втора позиция в класирането, с актив от 39 точки, с 8 по-малко от "Марек Юнион – Ивкони”.