България победи Германия

Българска федерация по Волейбол

България победи Германия в мач от "Евроволей 2013".

Още в началото пролича, че това ще е поредният труден мач за българския тим. Германците нямаха никакво намерение да се прибират у дома, но нашите също не искаха да използват билета за връщане.
Резултатът бе точка за точка, но след 10:10 Лъвовете поведоха с 5 точки (11:16). Германиците намалиха разликата само на точка при 16:17, но нашите отново наваксаха (17:20). Последваха няколко точки за Германия и резултатът отново бе изравнен (23:23). Съперникът ни първи стигна до сетбол (24:23), но българите изравниха. Нашите спасиха още 3, но не успяха да обърнат нещата в своя полза и загубиха гейма.

Втората част започна по-добре за Лъвовете, които поведоха с 3 точки, но на първата техническа почивка изоставаха с 1. Водачеството бе разменяно още няколко пъти в гейма, но Виктор Йосифов взе нещата в свои ръце и с два аса помогна на отбора си да поведе. Интригата не свърши, резултатът отново бе 23:23, но този път нашите първи направиха двуточкова разлика, която да доведе до изравняване на резултата (25:27).

В третия гейм немците напривиха 3 точки разлика, която успяха да запазят до 11:8. След това българите наваксаха, а при 16:16 два аса на Соколов обърнаха резултата. Последва ново равенство, но този път Лъвовете не си осложниха живота и затвориха гейма при 22:25.

Решаващата част бе много равностойна, никой не позволяваше на другия да излезе напред, но до втората почивка нашите успяха да направят 2 точки разлика, която успяха да задържат. Лъвовете успяха да направят няколко поредни точки и да натрупат серозна преднина в самия край (17:24). Така изходът на мача
изглеждаше решен, германците се хвърлиха със всички сили, но 3 точки не им бяха достатъчни, а Ники Николов сложи край на мъките им.