Ловеч 20°C

"Литекс" би "Пирин" с 6:2

Снимка: ПФК Литекс

Ловешкият "Литекс" победи Пирин - Гоце Делчев с 6:2.

Оранжевите играха сериозно през цялото време. Още в 3-та минута Армандо Ваюши откри резултата. Вторият гол падна също от албанеца след още 3 минути. В 35-та минута Юрген Джазула покачи на 3-0.

Малко след почивката, в 49-та минута Симеон Славчев вкара топката във втарата на противника за 4-0. Едва в 59-та минута гостите успяха да намалят с гол на бранителя Димитър Пиргов, който бе точен с глава след корнер за 4:1.

В 72-та минута оранжевите отново ликуваха. Миро Манолов бе спънат в наказателното поле от Абдиков, а Юрген Джазула с топовен шут вкара отсъдената дузпа за 5-1. В 86-та минута Симеон Славчев комбинира с Ваюши и отблизо не сгреши, а в послените секунди резервата Иван Стоянов от Пирин с неспасяем шут оформи крайното 6-2 в двубоя.

Мачът бе игран на Градския стадион в Ловеч пред 1000 зрители. Гл.съдия бе Мартин Стоименов.