Ловеч 20°C

"Литекс" надигра "Ботев" Враца в контрола

Ловчалнии се наложиха с 2:1 в среща, в която излязоха без девет от основните си играчи

Снимка: Булфото

Първенецът на България по футбол "Литекс" се наложи с 2:1 над "Ботев" (Враца) в контролна среща, играна на едно от тренировъчните игрища в града на люляците.

Ловчанлии излязоха на терена без голяма част от титулярите си, тъй като шестима техни футболисти са с националните отбори на страните си, а трима от основните им играчи, Небойша Йеленкович, Максим Жос и Том, имат различни контузии. Въпреки това те наложиха превъзходството си още от самото начало. Деян Джерманович откри резултата след 120 секунди игра, когато излезе сам срещу вратаря на гостите, възползвайки се от колективна грешка на защитата на "Ботев" Враца.

Натискът на ловчанлии продължи и след попадението, но оборотите не бяха особено високи, което е нормално, имайки предвид неофициалния характер на срещата. В средата на първото полувреме босненският нападател Джерманович, автор на единственото попадение до момента, бе заменен от Ангел Здравчев, след като получи контузия. В 31-та минута уругвайският полузащитник Роберт Флорес, който от началото на първенството си създаде името на може би най-добрия подавач в България, не изневери на себе си и намери по отличен начин Светослав Тодоров, който не сгреши.

През второто полувреме и двамата треньори излязоха с доста променени състави, като дадоха шанс и на момчета от школата. Това наруши нормалния ритъм на срещата и гостите успяха да поизравнят играта. В 75-ата минута в наказателното поле на "Литекс" бе съборен Димитър Георгиев, който е собственост на ловчанлии.

Главният рефер Ивайло Петров отсъди нарушение и Данчев не сгреши от точката за изпълнение на дузпа. До края на полувремето обаче резултатът не се промени и шампионите записаха очаквана победа. Ето и титулярните състави на двата отбора:

"Литекс": Евгени Александров, Ивелин Аладжов, Пламен Николов, Бернар Итуа, Страхил Попов, Румен Руменов, Светослав Тодоров, Христо Янев, Роберт Флорес, Тиаго Мирасема, Деян Джерманович (резерви Владислав Митев, Ангел Здравчев, Селио Кодо, Митов, Кристиян Малинов, Станоев)

"Ботев" (Враца): Павел Станев, Ванков, Дейвид Пенчев, Руслан Куанг, Виктор Дениран, Митко Ценовски, Светослав Валериев, Вълков, Иван Коконов, Михайлов, Бранимир Костадинов (резерви Митев, Цветковски, Ивайло Данчев, Атанас Димитров, Траян Траянов, Николов, Христов, Станоев, Димитър Георгиев, Кирил Динчев, Асен Чалъков)