Плевен 21°C

Пети етап на шахматен турнир завърши

Снимка: sxc.hu

С отминаването на уикенда завърши и заключителният пети турнир от шахматната верига "Млад гросмайстор" в Плевен. Неговата цел бе да се излъчат състезателите, които ще преминат в следващия кръг от първенството, който ще се проведе в Трявна през месец май.

Както обикновено турнирите в Плевен са два - заради двете възрастови групи от 8 до 10 и от 12 до 16 години. Предполага се, че около 50 ще са участниците от всичките 5 клуба по шахмат в страната, които ще се борят за 20-те места, даващи им право на безплатно участие в Международния турнир "Надеждите на света".

В състезанията от събота и неделя бяха отличени 16 победители, които да продължат своето участие. Първите четирима във всяка група са отличени.

В първата възрастова група стана 8-годишният Преслав Вельов от СОУ - "Петър Берон" град Червен бряг. В групата на 10-годишните на първо място бе поставен Михаил Кирков от плевенската Гимназия с преподаване на чужди езици.

12-годишните са с водач в класирането - Давид Цветанов от ОУ "Йордан Йовков". Най-големите - 16-годишните пък са с победител - Дарио Дерешки от Математическата гиманзия град Плевен.

Присъединете се към Sever.bg във Facebook, за да следите и там всички, което публикуваме.

Източник: в-к "Посредник"