Русе 21°C

Русенските боксьори вицешампиони на страната при момчетата

Снимка: sxc.hu

Отборът на Боксов клуб "Русе" е вицешампион на страната при момчетата. Неговите състезатели защитиха успехите си на републиканското отборно първенство, което се проведе в Ямбол преди дни.

Клубът може да се похвали и с два златни медала - Ангел Йорданов в категория 36 кг и Марио Алексиев в категория 75 кг. Сребърното отличие заслужи Петър Йорданов /32 кг/, а бронзови медалисти станаха Стоил Ангелов /40 кг/, Марин Савов /62 кг/ и Кристиян Маринов /плюс 75 кг/.

Общо 159 боксьори от 37 клуба от страната участваха в турнира по бокс. Първенството в отборното класиране е за "Победа” – Бургас, следвани от боксов клуб "Русе” и "Добруджа” – Добрич.

Междувременно стана стана ясно, че България има квота за Олимпиадата в женския бокс. Стойка Петрова, от националния отбор по бокс за жени, ръководен от русенския треньор Павел Сяров, получи квота за олимпийските игри в Лондон.

26-годишната Петрова /51 кг/ в крайното класиране на Световното първенство в Китай  достигна до четвъртфинала и остана пета, а първата българка, която спечели медал на световно първенство, бе Светлана Каменова /кат. 57 кг/.