Аржентина помете волейболистите ни в Световната лига

Националите ни загубиха с 0:3 гейма от "гаучосите"

Снимка: FIVB

Националният ни отбор по волейбол загуби втория си мач от финалите на Световната лига в Полша, след като днес бе победен категорично от Аржентина с 3:0 гейма.

Вчера "лъвовете" изиграха един изключително драматичен мач срещу домакините, но загубиха с 2:3. Уви, днес нямаше и капка от силните ни моменти снощи. Безспорно най-големият длъжник на тима е Матей Казийски, който е далеч от формата си в Тренто.

Нямаше ги и силните поредици на Соколов, който бе неуловим снощи. Нямаше и помен от играта ни на блок, посрещането бе отвратително, а сервисите сработваха от дъжд на вятър.

Първият гейм в мача започна доста равностойно, като изглежда аржентинците бяха респектирани след снощния тежък двубой между България и Полша. След две грешки на "гаучосите" успяхме да поведем с 8:7 на първото прекъсване. После обаче дойде нашия ред да грешим и латиноамериканците обърнаха до 10:8. След това настана ад на игрището. Пълна липса на блокада, слаб сервис и Жеков не бе достатъчно концентриран. Така се стигна до 16:11 за Аржентина на втората пауза и 25:17.

Втората част, за съжаление, не бе особено по-добра. Макар и цифрите да говорят друго, играта ни не бе на ниво отново. Блокадата ни отново бе като швейцарско сирене, но поне успявахме да закърпим нещата със сносни атаки. Казийски и Соколов обаче бяха далеч от играта, която познаваме. На второто прекъсване изоставахме с три точки, но така и не успяхме да ги стопим - 22:25.

Третият гейм започна отвратително, но после от нищото постигнахме четири поредни точки и обърнахме до 5:4. Успяхме да дръпнем с 8:5, но това бе единственият ни повод за радост. Грешно вдигане на Жеков, грешка при посрещането и липсата на блок доведоха нещата до 8:8. После играта тръгна точка за точка, а "гаучосите" съумяха да се откъснат точно на втората пауза - 16:14. Печалният край бе белязан от сервис в аут на Андрей Жеков и 22:25.

Загубата означава, че ние оставаме само с математически шансове за класиране на полуфинал и вече нищо не е в нашите ръце. По-късно днес е срещата между Полша и Италия, която ще определи дали ще има смисъл утрешния ни двубой с "адзурите".