Урок по волейбол за националите в Сургут

Русия ни победи категорично с 3:0 гейма пред близо 3 500 души в зала "Енергетик"

Снимка: Булфото

България загуби първото си гостуване на Русия в Сургут с 0:3 гейма (15:25; 20:25; 18:25). Двубоят се игра пред близо 3 500 зрители в зала "Енергетик".

Националите ни започнаха ужасно двубоя и ако изключим блокдата, във всички други компоненти от играта отстъпвахме драстично на "Сборная".

Въпреки загубата, България остава на второ място в класирането на група "B" от Световната лига.

Двубоят по части:

Първият гейм на двубоя премина изцяло под доминацията на Русия. С много мощна атака и сякаш уплах в играта на "лъвовете", съперникът ни стигна бързо до 8:4 и съответно 16:8 на двете технически прекъсвания. Треньорът ни Радо Стойчев опита да успокои нервите на волейболистите ни, след което играта ни сякаш потръгна и успяхме да направим няколко поредни точки, но слабото посрещане и неефективната атака ни оставиха далеч зад "сборная" - 25:15.

Доста по-достойно се представихме във втората част. След колебливо начало силната блокада успя да ни върне в играта и на първото прекъсване руснаците водеха само с 8:7. Настанаха силни минути за нас, посрещането сработи и успяхме дори да поведем с точка на втората пауза. Уви, психиката ни се оказа недостатъчно стабилна и в края руснаците отново наложиха своята игра и спечелиха с 25:20.

Третият гейм се оказа последен в мача, макар и в един момент играта на националите ни да бе доста обнадеждаваща. Поведохме с 8:5 на първото прекъсване, но после позволихме на съперника да направи шест поредни точки и да обърне с 11:9. Чак тогава Радо Стойчев поиска тайм-аут, но психиката на тима ни бе съсипана. На второто прекъсване разликата вече бе 16:11, а Береков бе безмилостен на блок. В атака ефективността на "Сборная" бе два пъти по-голяма от нашата и в крайна сметка логично Русия взе гейма с 25:18.