Гвоздеят на Световното - Аржентина - Босна

Снимка: Thinkstock/Guliver

Продължават мачовете от Световното първенство по футбол в Бразилия.

Първият мач от програмата на турнира за днес е от 19.00 часа между Швейцария и Еквадор, а от 22.00 ч. един срещу друг излизат Франция и Хондурас.

Аржентина - Босна ще е гвоздеят на вечерта на Мондиала. Воденият от Алехандро Сабея отбор се изправят срещу дебютантите на Мондиал Босна и Херцеговина на легендарния стадион "Маракана" от 01:00 часа българско време в понеделник. Суперзвездата на Барселона и аржентинския национален отбор Лионел Меси се очаква да даде всичко най-добро от себе си в играта.

Ето и резултатите от минали двубои:

Колумбия оглави класирането в трета група на световното първенство по футбол, след като се наложи с 3:0 над Гърция.

Отборът на Кот Д'Ивоар започна с победа участието си на Мондиала след труден успех над Япония с 2:1 в мач от трета група. Африканците обърнаха нещата в своя полза с головете на Вилфред Бони и Жервиньо в разстояние само на две минути след почивката. Преди тях вкара Кейсуке Хонда в 16-та минута, с третия си гол на световно първенство.

Италия победи Англия с 2:1 в най-интересната среща от 4-та група на Мондиал 2014. "Адзурите" поведоха с гол на Клаудио Маркизио, последва изравняване от страна на Даниел Стъридж, преди победния гол на Марио Балотели. Титулярният страж на италианците Джанлуиджи Буфон пропусна мача, а най-вероятно няма да играе до края на шампионата заради контузия в глезена. Вместо него в игра влезе Салваторе Сиригу, който направи страхотен мач.

Отборът на Чили започна с победа участието си на Мондиала, след като се наложи с 3:1 над състава на Австралия в мач от втора група. Алексис Санчес и Хорхе Валдивия вкараха два гола за чилийците в първите 15 минути, а Жан Босежур довърши съперника в добавеното време на срещата. Преди това се бе разписал Тим Кейхил, който вкара за трети път на световни финали за Австралия.